Saates "Digipööre kaubanduses ja tööstuses" räägime andmete kasutamisest tööstuses. Saates on külas Tallinna Tehnikaülikooli suurandmete kaasprofessor Innar Liiv ning Saku Metalli IT-juhi Sven Ahtama.
- Saku Metalli IT-juht Sven Ahtama (vasakul) ja Tallinna Tehnikaülikooli suurandmete kaasprofessor Innar Liiv. Foto: Äripäev
Räägime sellest, kuidas ja milliste vahenditega andmeid kaubanduses ja tööstuses kogutakse ja kui palju see maksab. Milliseid andmeid üldse on võimalik ja mõtet koguda ja kuidas neid andmeid kasutada.
Räägime ka sellest, kuidas Saku Metallis töötajate töö- ja puhkeaega mõõdetakse ja mida nende andmetega peale hakata. Saadet juhib Hando Sinisalu.
Miks peaks töötaja teadma kui pikad on tema kohvipausid?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Võtsin teadlikult enne tööle asumist aja maha, sest teadsin, et ees on intensiivne periood," ütleb möödunud aasta augusti metallitööstust Saku Metall Allhanke Tehast juhtima asunud Gerth Kivima, kes hindab oma esimest juhiaastat edukaks.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.