Lisaks asutajatele kehtestatud spetsiifilisele konkurentsikeelule on iduvaldkonnas tavapärane, et sellega käib kaasas ka värbamise keeld, et näiteks exit'i teinud asutaja ei võtaks kaasa firma võtmetöötajaid. Kui töötajad soovivad asutajaga kaasa minna aga vabatahtlikult, siis on olukord konkurentsikeelu seisukohast hägusem, selgus saates „Triniti eetris“.
- Iduettevõtete puhul on tavapärane, et juhatuse liikmete ja asutajate konkurentsikeeld sõnastatakse üsna spetsiifiliselt, et vältida samas valdkonnas tegevuse jätkamist pärast exit’it. Tavatöötajatele kehtivad aga teised reeglid, millest tuli juttu saates "Triniti eetris". Foto: Panthermedia/Scanpix
Räägime saates lojaalsuskohustusest ja konkurentsikeelust. Juttu tuleb sellest, mida teha, et töötajad, juhatuse liikmed või osanikud firmast intellektuaalomandit ja väärt teadmisi ebaausalt välja ei viiks. Kuidas vältida ja lahendada olukordi, kui firmaga seotud inimesel on soov samas valdkonnas tegevust jätkata, räägivad saates kolm Triniti spetsialisti.
Stuudios on Triniti partnerid ja vandeadvokaadid Siim Maripuu ja Tanel Kalaus ning jurist Peeter Paju. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Konkurentsikeeld praktikas – kuidas tagada, et äri aetaks hoolsalt ja lojaalselt
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.