Kunstitaiesed kontoris teevad töötajad produktiivsemaks
Ja nii võiks see ka üldiselt majandust elavdada, leidsid KOGO galerii asutaja ja juht Liina Raus ning saatejuht Hando Sinisalu Äripäeva hommikuprogrammis.
Andy Warhol "The Scream (after Munch)". Isegi selline üsna depressiivse olemusega maal võiks aidata töötajail põgeneda korraks reaalsusest ning seeläbi nende produktiivsust tõsta. Foto: AFP/SCanpix
Mujal maailmas on juba teadlased, antropoloogid kunstiga töökeskkonnas eksperimenteerinud, kuid nüüd selline projekt käsil ka Eestis.
Kunst on alahinnatud varaklass, mis investeeringuna pakub nii vaimset kui ka varalist kindlust, leiab arhitektuuribüroo Arhitekt11 üks asutaja ja partner Janar Toomesso.
Kunst töökeskkonnas kasvatab töötajate heaolu ja aitab kujundada tööandja brändi, kirjutavad Rakendusliku Antropoloogia Keskuse antropoloog Karina Vabson ja Kogo galerii tegevjuht Liina Raus Äripäeva essees.
Kui Viljandi kultuurikolledžis 1995. aastal teatri eriala lõpetades sai toonane tudeng Piia Ausman diplomietenduses „Kaasavaratu“ peaosa rahatu Vene aadlipreili Larissana, siis uue pearolli iseseisev sisustamine ootas väikelinnast Türilt pärit noort naist ees pealinna tööelu lainetesse tormates. Tänaseks on Ausmani elutöö – veerand sajandit tegutsenud Haus Galerii – jõudnud Äripäeva kiiresti kasvavate ettevõtete edetabelis kõrgele kohale.
Eesti kunstnike looming on jõudnud tehisintellekti andmebaasidesse, kus võib neid igaüks sisuliselt oma suva järgi kasutada, hoolimata autoriõigustest.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.