Enesejuhtimine on juhi kõige olulisem roll, kuna mõjutab otseselt tema võimet inimesi juhtida ja mõista. Teadlik enesejuhtimine hõlmab enda tundmaõppimist, emotsioonide reguleerimist ning teadlikkust välistest teguritest, mis võivad meid mõjutada. Kui juht suudab teadlikult juhtida, on tal suurem võime inimesi mõjutada ning elust rohkem rõõmu tunda. Saates vestleb Äripäeva koolituste juht Marianne Lõhmus psühholoogi ja Milttoni muutuste juhtimise nõustaja Eva-Maria Kangroga.
- Eva-Maria Kangro ja Marianne Lõhmus Foto: Äripäev
Teemaks tuleb lisaks läbipõlemine. Juhid võivad läbipõlemist kogeda, üritades, ideaalseid standardeid saavutada või olla keegi, kes nad tegelikult ei ole. Samuti räägivad nad sellest, kuidas juhid saavad oma meeskonnaliikmeid toetada, märgates läbipõlemise märke ja pakkudes neile toetust.
Eva-Maria viib läbi Äripäeva Akadeemias koolitust
"Eduka enesejuhi oskused", mille eesmärk on tõsta teadlikkust ajupotentsiaali kasutamise võimalustest ja piirangutest ning edendada teaduspõhiseid võtteid ülemäärase stressi ennetamiseks ja edasiviivaks tegutsemiseks.
Äripäeva juhtimiskool: enesejuhtimine on juhi kõige olulisem töövahend
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.