„Cleantechi“ saates räägime seekord energiasalvestamisest ja investeeringutest roheiduettevõtetesse.
- Energiasalv Pakri tegevjuht Peep Siitam. Foto: Raul Mee
Eesti on seadnud eesmärgiks aastaks 2030 kogu aastane elektritarbimine katta taastuvenergiaga. Ajal, kui tuul ei puhu ja päike ei paista, on selle jaoks vaja aga väga häid salvestusvõimalusi. Energiasalv Pakri kaasas Paldiskisse rajatava vesisalvesti ehitamiseks täiendavalt 11 miljonit eurot omakapitali ja kuulutas välja ehitushanked, et järgmisel aastal alustada 500 MW vesisalvesti rajamist.
Millal salvesti valmis saab, kust tuleb ülejäänud raha ja milline on Eesti energeetikainvesteeringute üldine kliima, on saates arutamas Energiasalv Pakri tegevjuht Peep Siitam ja Warmestoni tegevjuht Mait Kaup.
Peep Siitam on optimistlik, et salvesti valmimine plaanitud 2029. aastaks on veel jõus. “Omakapitali kaasamise põhiline eesmärk oli praegu jõuda ehituslepinguteni, millega järgmine aasta ehitustegevusega alustada. Selleks tuleb rida protsesse aga läbi käia – ehitushange läbi viia, turukindlusega seotud teemad riigiga läbi rääkida ja finantseerimine klaarida.” sõnas Siitam.
Saate teises osas tutvustame võimalust, kuidas ka väikeinvestorid saavad nüüdsest hakata investeerima roheidudesse ja miks seda tegema peaks. Seda tutvustab lähemalt Beamline Acceleratori tegevjuht Triinu Lukas.
Saatejuht on Mart Valner.
Energiasalv Pakri kaasas täiendavad 11 miljonit
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.