Ajal, mil Euroopa Liidu regulatsioonid muutuvad aina karmimaks, tegeleb Viru Keemia Grupp aktiivselt tulevikuäride arendamisega. Lähiaastatel tööd alustavad uued tehased toovad kaasa ka vajaduse nii uue tööjõu kui ka olemasolevate töötajate koolitamise järele.
- VKG arendusdirektor Indrek Aarna ja personalidirektor Eve Rei. Foto: Sigrid Hiis
VKG arendusdirektor Indrek Aarna ja personalidirektor Eve Rei räägivad saates “Minu karjäär” täpsemalt ka uute tehaste eesmärkidest ja sellest, milliseid inimesi nad lähiajal oma ridadesse vajavad. “Biotoodete tehasesse on meil vaja 20-30 inimest, kes on täiesti uute teadmistega. Hetkel peame TalTechiga läbirääkimisi 2025. aastal uue magistriõppekava avamiseks, sest kui me ise Eestis neid inimesi koolitada ei saa, peame nad välismaalt sisse tooma,” tõdeb Rei.
Noortest rääkidest toovad nii Rei kui Aarna välja, et murelikuks teeb vähene huvi keemia erialade vastu. “Meie töötajad käivad koolides rääkimas keemia erialadest ning kui oluline on neid õppida,” räägib Rei. Aarna lisab, et huvi keemia vastu tekitab eelkõige väga hea õpetaja, kes selle keerulise aine huvitavaks suudab teha. “Minul oli väga hea keemia õpetaja ja sealt tekkis ka huvi selle eriala vastu,” meenutab Aarna.
Oma inimestest rääkides toob Rei välja, et neil töötavad sisemise põlemisega inimesed, kelles on võrdselt nii hullust kui ka soovi pidevalt areneda. “Tõelised oma ala fanaatikud,” toob Rei välja.
Lisaks tuleb saates “Minu karjäär” juttu ka ringmajandusest ja rohepöördest, tööstuse tulevikuäridest ning VKG praktikaprogrammidest.
Saadet juhib Sigrid Hiis.
VKG: meil töötavad sisemise põlemisega inimesed
Seotud lood
Vanas Euroopas tavaline firmade ja muu vara põlvest põlve pärandamine on eestlaste jaoks uus teema. Meil siin on alles esimene põlvkond varavahetuseks ettevalmistusi tegemas.