Riia börsil noteeritud pensionifondivalitsejal Indexo on viimasest aastast näidata selged kasvunumbrid, mis võiksid toetada uues aktsiaemissioonis, märkis Indexo üks asutajatest Henrik Karmo.
- Henrik Karmo Foto: Erakogu
Karmo rääkis Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis, et viimase 12 kuu jooksul on Indexo hallatavate varade maht kasvanud 50 protsenti, klientide juurdevool on üle 25 protsendi. "Meil läheb igapäevaäris hästi," ütles Karmo.
Indexo asutaja sõnul on ettevõttel Lätis palju fänne, kes tema sõnul tahaksid, et Indexo teekond pangaks saamisel õnnestuks.
Kohalikust pangandusturust rääkides toonitas Karmo, et viimase paarikümne aasta jooksul ei ole Lätti uusi panku lisandunud, kuid samal ajal on ettevõtted näidanud kasvu. Karmo sõnul loob see hea eelduse, et Indexo ei pea minema kelleltki turgu ära võtma, vaid saab osa turu järgnevast kasvust.
Henrik Karmot intervjueeris Lauri Leet.
Eestlane läheb Lätti panka ehitama: me kasvame väga kiiresti
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
INDEXO aktsiate märkimine algab 11. detsembril, ühe aktsia hind on 12 eurot, teatas ettevõte börsile. Uue pangaprojekti kallal töötanud pensionifondivalitseja IPAS “Indexo” sai 6. detsembril Läti Panga poolt uue aktsiaemissiooni prospektile heakskiidu.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.