Seekordses Äripäeva raadio rohetehnoloogiasaates "Cleantech" räägime Eesti elektrivõrgu tulevikust olukorras, kui sinna lisandub väga palju taastuvenergiat: kui palju sellest saame me salvestada, kui suur osa on elektrivõrgu tasakaalustamisel ning kuidas seda kõike teha.
- Futugridi kaasasutaja Leino Schnur. Foto: Mart Valner
Eestil on eesmärk 2030. aastaks toota aastas sama palju taastuvelektrit, kui me seda ka kasutame, aga kuidagi peab süsteem olema tasakaalus. Teemat avavad Energiasalv Pakri tegevjuht Peep Siitam ja Futugridi kaasasutaja Leino Schnur.
Leino Schnur on ettevaatlik vaadates aastasse 2030 ja olukorda, kus me toodame sama palju kui tarbime. "Külmal talvepäeval ka tõenäoliselt tuulik seisab. Siis kui me tarbime, siis on suured puudujäägid ja siis kui puhub tuul ja päike paistab, siis on suured ülejäägid. Ma ei oska praegu öelda, kas Soome ja Läti läbi välisühenduste tahavad võtta vastu meie ülejääki või me peame hakkama jõuga neid päikesepaneele ja tuulikuid seisma. Räägitud on 5000 megavatist, Soome suudame saata 1000 megavatti, Lätti umbes 2500. Eesti tarbimine sellel hetkel ei ole kindlasti tipus." on Schnur murelik.
Täpsemalt Eesti tulevikuenergiast, salvestusest ja tasakaalustamisest saab kuulata juba saatest. Saatejuht on Mart Valner.
Taastuvenergia võidukäik nõuab salvestust ja elektrivõrgu tasakaalustamist
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.