Suhtumisest, et mida huvitavat TikTok või Hiina päritolu robottolmuimeja minu kohta ikka teada saab, tuleks võimalikult kiiresti lahti lasta, leidsid ajakirjanikud raadiosaates „Äripäev eetris“.
- Pilt on illustreeriv Foto: Panthermedia/Scanpix
Välisluureameti teisipäeval tutvustatud värske aastaraamat keskendub ootuspäraselt Vene ohule, kuid maalib ühtlasi pildi sellest, kuidas Hiina ehitab strateegiliselt üles omavahel põimunud poliitilist ja tehnoloogilist ökosüsteemi. 5G-võrkudest välja tõrjutud Huawei on võtnud sihikule pilveteenused ning päikese- ja tuulepargid ning tegutseb Eesti suunal süsteemselt; TikTok pakub Pekingile suurepäraseid võimalusi arendada globaalse haardega tehisintellekti jne. Sellest johtuvalt võttis Äripäev juhtkirjas seisukoha, et ahvatlevalt soodsa Hiina infotehnoloogia vältimine pole mitte paranoia, vaid vastutustundlik käitumine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Välisluureameti peadirektor Kaupo Rosin ütleb, et Hiina kasutab enda tehnoloogiat salakavalalt, et suurendada oma haaret.
Hiina infotehnoloogia vältimine pole mitte paranoia, vaid vastutustundlik käitumine, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Väed Eesti piiri taga kahekordistuvad
Välisluureameti värske aastaraamatu hinnangul toidab Vene majanduskasvu üksnes sõda. Mida kauem selle süstla otsas istutakse, seda raskem on hilisem võõrutus.
Kuigi Haapsalu Uksetehase nime järgi võiks arvata, et tegemist on uksetootjaga, siis tegelikult valmistatakse Haapsalu külje all Uuemõisas ka aknaid. Ettevõte on keerulised ajad edukalt üle elanud ja tänavu plaanib avada esindussalongi ka Tartus.