Obskuurne majandus: Brasiilia vanglates valvavad koerte asemel haned
Ega koerad pole ainsad koduloomad, kes valvamise tööga hakkama saaksid. Kes vähegi maal mõne kurjema kukega kokku on sattunud, teab, milleks kodulinnud võimelised on. Ja kui hirmsad nad olla võivad.
Naljalt sellise kurja linnuga vastamisi sattuda ei taha. Foto: PantherMedia/Scanpix
Nii on mõned vanglad ja piirivalved maailmas võtnud valvamise tööle appi hoopis koduhaned. Kui tõhus valvesüsteem see ikkagi on, kuula saatest “Obskuurne majandus”.
Kõigi aegade müüduim arvutimäng on pärit … Venemaalt. Õigemini Nõukogude Venemaalt. See loodi aastal 1984 ning seda mängu on müüdud enam kui 520 miljonit koopiat.
Lõuna-Koreas pole kõige tähtsamad perekonnad mitte riigijuhtide või poliitikute pered, vaid suurfirmade dünastiad. Neid tuntakse seal kui chaebol’id. Samsung, LG, Hyundai ja paljud teised on rikaste eliitperekondade käes, kes omavahel ka rivaalitsevad, abielluvad, intrigeerivad.
Kui te peaks juhuslikult olema koorikloomade suhtes allergiline, olete ilmselt allergiline ka prussakate suhtes. Ja kui te olete prussakate suhtes allergiline, võiksite vältida tööstuslikult jahvatatud kohviubadest omale kohvi tegemist.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”