Erametsandajate jaoks pole suurim probleem mitte majanduse langus või vähenenud nõudlus puittoodete järele, vaid riikliku metsanduspoliitika ettearvamatus.
- Kaks korda on Eesti Metsameister jõudnud Financial Times 1000 edetabelisse, mis reastab Euroopa kõige kiiremini kasvavaid ettevõtteid. Pildil Taavi Lellep ja Joel Lobjakas seda tõendavate tunnistustega. Foto: Eesti Metsameister
Seekord on saates “Mets ja majandus” külalisteks metsandusettevõtte Eesti Metsameister kaasasutaja ja nõukogu esimees Taavi Lellep ning tegevjuht Joel Lobjakas. Tosin aastat turul olnud peamiselt erametsade majandamisele keskendunud ettevõtte juhid räägivad ettevõtte käekäigust, kriisidest ja erametsanduse perspektiividest Eestis.
Eesti metsandus- ja keskkonnapoliitikast rääkides nendivad Lellep ja Lobjakas, et vahel jääb tunne, nagu keskendutaks poliitika- ja seadusloomes rohkem piirangute kehtestamisele kui metsa pikaajalisele elujõu säilimisele. Selline suhtumine metsandusse on tekitanud ka suuremaid probleeme kogu puidusektorile – erametsade majandajad ei julge enam pikemaid plaane teha, näiteks kümne aasta peale.
„Näiteks turustatava puidu mahtu planeeritakse peamiselt aasta peale,“ ütles Lellep. „Kui me vaatame metsa aspektist puidukoguste planeerimist, siis portfell kokku panna ja suhteliselt täpselt välja kalkuleerida, kui suured on mahud, mida oleks mõistlik raiuda, millal raiuda ja nii edasi, oleks üsna lihtne. Ka kümne aasta peale. Aga kui siin tekivad mingisugused muudatused seadustes väga kiiresti, siis see teeb planeerimise raskemaks,“ rääkis Lellep. ”Ja tegelikult erinevaid seadusemuudatusi on viimasel ajal olnud palju, mis teeb ka siis sellise planeerimise suhteliselt keeruliseks. Pikka plaani metsanduses ei näe.“
Saatejuht on Toomas Kelt.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.