Ajakirjanik Pruunsilla instituudi uuringutest: väheusutav, et need jäävad sahtlisse
Ma ei usu elu sees, et ükski mõttekoda, mis elatub annetuste pealt, lihtsalt kulutab tuhandeid eurosid uuringute sahtlisse kirjutamiseks, ütles ajakirjanik Eliisa Matsalu Äripäev raadios.
Ühiskonnauuringute Instituuti on aastaid saatnud kahtlused, kas äkki kogub ja jagab selle leivaisa, Isamaasse kuuluv suurettevõtja Parvel Pruunsild väärtuslikke uuringutulemusi salaja ja tasuta oma erakonnale. Foto: Andras Kralla
Äripäev kirjutas, et konservatiivset maailmavaadet levitav Ühiskonnauuringute Instituut korraldab salajasi küsitlusi, mis aitavad Isamaa erakonnal poliitilist kurssi seada. Asjaosalised ise eitasid seda. Loost ilmnes ka, et instituut on teinud uuringuid, mille tulemusi pole kuskil avaldatud ja väidetavalt ongi need jäänud sahtlisse.
Kõigi silme all, aga samas ikka salaja – konservatiivset maailmavaadet levitav Ühiskonnauuringute Instituut korraldab salajasi küsitlusi, mis aitavad Isamaa erakonnal poliitilist kurssi seada.
Erakonnad peavad tegutsema läbipaistvalt ja avatult, vastasel juhul ei saa neid pidada usaldusväärseks, sest poliitikat varjab saladuseloor ning kasvab korruptsioonirisk, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Suurima annetuse sai esimeses kvartalis Isamaa: ärimees Parvel Pruunsild annetas erakonnale 100 000 eurot, teist sama palju sai erakond Margus ja Aivar Linnamäelt – kumbki annetas 50 000 eurot.
Prokuratuur leidis eeluurimise käigus, et Eesti Rahva Muuseumi hoonest loobumise puhul on põhjust Tartu endise abilinnapea ja ärimees Parvel Pruunsilla kaasus kohtusse viia.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”