Viis aastat tagasi Hiiumaale lavendlipõllu rajanud Lavendlitalu kogub aina rohkem populaarsust, rääkis talu perenaine Birthe Liivandi.
- Lavenditalu on kujunenud hobist perefirmaks. Seda veavad Birthe ja Taavi Liivandi. Foto: Haavapuufoto
Koroonajärgsed aastad olid väga menukad, ütles Liivandi Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Kui alguses olid Lavendlitalu põhilised külastajad kaasmaalased, siis nüüd on klientide seas ka palju välismaalasi.
Tänavu on külastajate arv juba eelmistest aastatest kõrgem, rääkis talu perenaine. Liivandi sõnul käivad neid külastamas pea kõik inimesed, kes Hiiumaale tulevad.
Talu eestvedaja tõdes, et lavendlipõld oli alguses rohkem hobi kui töö, kuid aja jooksul on talu pidamisest välja kujunenud väike perefirma. Liivandi jagas ka soovitusi, kuidas hobist ettevõte teha.
Juttu tuli ka Lavendlitalu algusaegadest ning sellest, kui raske on talu pidada põhitöö kõrvalt. Samuti rääkis Liivandi, mida oodatakse nädalavahetusel toimuvast avatud talude päevast.
Intervjueeris Laura Saks.
Eesti ainus lavendlipõld vallutab külastajate südameid üle maailma
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Otepää vallavanem Jaanus Barkala ütleb, et vallavalitsuses on praegu üle kümne kehtiva spaaplaneeringu. Uued spaad ühes suuremate majutusasutustega annaksid vallavanema hinnangul olulise tõuke turismi arengule.
Välisturistide ööbimiste arv kasvas maikuus jõudsalt ja juunikuu tundub hotellipidajatele samuti hea, kuid tellimusi tehakse jätkuvalt viimasel hetkel, rääkis hotelliliidu juht Ain Käpp.
Hiiumaa plastdetailide tootja M ja P Nurst kaotas eelmisel aastal käibes ja lõpetas aasta kahjumiga.
Miljonitega aitab ka üks Eesti esirikkur
Saaremaal Kärla külas toimetab maailma ainuke furtsellaraanitootja Est-Agar, kelle toodang rändab nii kodumaise marmelaadi kui ka Jaapani näokreemi sisse.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.