Elu Põhja-Koreas. “Globaalne pilk” uurib paariariigi reaalsust
Enamikku Põhja-Koreast põgenenuid ei kannusta kodumaal lokkav näljahäda, vaid kihk vabaduse järele, arutles Korea ekspert Erki Loigom saates “Globaalne pilk”.
Võiks ju mõelda, et tahta saab midagi, mida oled kunagi kogenud? Tegelikkuses on ka Põhja-Korea ajaloos periood, kus inimesed said kogeda vabanemist. Ja need mälestused utsitavad lõunasse pagema, arutletakse saates.
USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv Kamala Harris käiks välispoliitikas suure tõenäosusega eelkäija Joe Bideni sissetallatud rada. Tõsi, mõne erisusega.
Lähis-Ida kriis ähvardab suureks sõjaks paisuda. Lisaks: kas Ukraina saab lõpuks vajaliku abi, Euroopa leidis lahenduse migratsioonikriisile ja maailma suurim demokraatia asus parlamenti valima.
Mitmed konfliktid, mis on viimastel aastatel tekkinud või mis on oodanud aastakümneid oma aega, on nüüd lõkkele löönud, ütles Äripäeva välistoimetaja Indrek Lepik.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.