Ettevõttesse väga heade inimeste meelitamine on suuresti seotud brändinguga. Kahjuks tegeletakse brändiga tihti vaid linnukese pärast või jäädakse valesse kohta kinni, toob saates “Juhtimisaudit” välja värbamisagentuuri Smartful Growth asutaja Helen Pärli.
- Töötajate hoidmisest ja arendamisest räägivad saates Helen Klettenberg ja Helen Pärli. Foto: Rain Jüristo
Helen Pärli sõnul on oluline, et bränding oleks sisuline ja lubadused vettpidavad. Värbamisfirma juht, kes on ise ka koolitaja ja konsultant, soovitab alustuseks vaadata peeglisse ning mõelda, miks inimesed just teie ettevõttes püsivad ja seejärel panna paika, kuidas neid sõnumeid reklaamida.
Saates “Juhtimisaudit” räägitakse, kuidas tipptalente meelitada ja hoida ning milline on sealjuures juhi roll. Ettevõtte edu sõltub töötajatest, kuid nende pühendumuse ja rahulolu tagamine nõuab läbi mõtlemist ja konkreetseid tegevusi.
Värbamisel peab juht oskama näha suuremat pilti ja mõistma värvatava positsiooni mõju ettevõtte toimimisele. Meeles tasub pidada ka seda, et värbamine loob esimese kuvandi organisatsioonist. Kui suudetakse eristuda ja pakkuda vau efekti, toetab see võimalust, et kandideerija otsustab just teie kasuks.
Kuidas töötajaid meelitada ja hoida, saab lähemalt kuulata saatest. Saadet juhib juhtimiskonsultant ja aasta koolitaja Helen Klettenberg.
Strateegiad, mis aitavad tipptalente meelitada ja hoida
Seotud lood
Ettevõtetes kogutud andmete kvaliteet saab AI kasutuselevõtmisel otsustavaks teguriks, usub PricewaterhouseCoopers Eesti digilahenduste ja partnersuhete juht Tarmo Meresmaa. Tehisaruga töötamisel on aga vaja kõikide töötajate ümberõpet, et muutustega toime tulla.
Madalal rippuvaid õunu tasub noppida äriprotsesse ümber korraldades, selgitab saates “Juhtimisaudit” digimuutuste juht Kaarel Allikmäe. Alati pole efekti saavutamiseks vaja IT-arhitektuuri lisada uusi keerukaid tehnoloogiaid.
Euroopa Innovatsiooni tulemustabeli alusel on Eesti mõõdukas innovaator. Meist eelpool on enamasti Põhjamaad ja esimesel kohal oli viimati Taani. Kui digitaliseerimisega on meil lood hästi, siis rohetehnoloogias on meil veel pikk tee minna, selgub saatest “Juhtimisaudit”.
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.