Kõik maksud on praegu majandusele halvad, sest need pärsivad veelgi madalseisus majandust, rääkis Eesti parimaks juhiks valitud OIXIO Grupi juht Ivo Suursoo.
- Tööandjate Keskliidu aseesimees ja OIXIO Grupi juht Ivo Suursoo. Foto: Andras Kralla
Suursoo sõnul tuleks riigikaitsemaksu arvutamise õige aluse diskussioonis kõigepealt paar asja selgeks teha. “Esimene küsimus ikkagi on see, kui suurt probleemi me päriselt lahendame,” ütles Suursoo Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Ta selgitas, et täna me lahendame vaid lühiajalist probleemi, kuid probleemi tulipunkt on hoopis pikaajalises eelarvepoliitikas. “Need on need indekseeritud kulud,” leidis ettevõtja. Tema sõnul peaks eelarves kulud fikseerima ning riik peab aru saama, milliseid kulusid saab endale kindlalt tagada.
Seejärel saab alles tõeliselt aru, kui kaua on vaja eelarves tegeleda lühiajaliste probleemidega, mida praegu üritatakse uute maksude või maksutõusudega kiiresti katta, rääkis Suursoo.
Suursoo rääkis, miks on ettevõtete tulumaksu kehtestamine ja tööjõumaksude tõstmine majandusele kehv samm.
Intervjueeris Hando Sinisalu.
Aasta juht: uute maksudega ei lahenda riigi pikaajalist muret
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Gross: see puudutab meid kõvasti
Rahandusminister Jürgen Ligile tööjõumaksude tõstmise ettepaneku teinud liidud peavad seda plaani lihtsamaks ja laiemapõhjalisemaks, kui on praegune avansilise tulumaksu plaan.
Rahandusminister Jürgen Ligi tahab, et nn julgeolekumaksu raames maksustataks ettevõtete poolel palgafondi, mitte kasumit.
Uues, selgeid vastuseid ja kindlustunnet lubanud valitsuses on ühe koha pealt suud kõigil lukus: kuidas ikkagi hakatakse koguma ettevõtete tulumaksu.
Metallitööstuse Hanza Mechanicsi Balti klastri juht Liivar Kongi loodab, et plaanitav ettevõtete kasumimaks ja ka teised maksumuudatused ei oleks ajutised, vaid jääksid pikemaks ajaks püsima, sest iga maksumuudatus tekitab ebakindlust.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.