Valitsuste ja riigikogu liikmete välispoliitika määramine on igati keeruline küsimus ning ükski riik või inimene selles küsimuses lõpuni moraalselt ei käitu, ütleb Indrek Tarand.
![Indrek Tarand](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=dbcdaaec-5b63-592b-832e-594cff4d9c4f&width=3840&q=70)
- Indrek Tarand Foto: Liis Treimann
Tarand tõi näiteks, et siis, kui saudid tapsid Türgis ajakirjaniku, siis mõistsid kõik riigid selle hukka. Kui aga nendega teha äri, siis selleks nad on väga head koostööpartnerid, rääkis Tarand Äripäeva raadiole.
Samamoodi võiks mõelda, kas me tolereerime Pakistani lapstööjõu tehtud särke või Aafrika sõjapiirkonnast lapstööjõuga kaevandatud teemante, arutles Tarand. “See on raske küsimus igale valitsusele, kuhu maale see õige piir tõmmata,” tõdes ta.
Lisaks tegi Tarand juttu ka Venemaa suhetest India ja Hiinaga ning sellest, mida neist välja lugeda.
Intervjueeris Hando Sinisalu.
Indrek Tarand: kui ajada äri, siis saudid on täitsamehed
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uus Euroopa Komisjon, järjekordne Donald Trumpi tapmiskatse ja Saksamaa enesekeskne Hiina-poliitika.
Maailmamajanduses annavad tooni Hiina, India ja laiemalt globaalse lõuna tõus ning USA jätkuva olulisuse valguses paistab suurima kaotajana Euroopa, kirjutab majanduspublitsist Liis Laidre Äripäeva essees.
Ukrainlaste väike triumf. Lisaks: üha rohkem relvakonflikte, Põhja-Korea taaslahvatanud tuumakriis ja Vabariikliku Partei järgmine valimisvoor.
Eesti ettevõtete jaoks on Saudi Araabia turule pääsemine bürokraatlik, ajamahukas ning kallis, rääkisid sealne suursaadik Jaan Reinhold ja EASi ekspordinõunik Araabia Ühendemiraatides Ege Devon.
Kuigi Haapsalu Uksetehase nime järgi võiks arvata, et tegemist on uksetootjaga, siis tegelikult valmistatakse Haapsalu külje all Uuemõisas ka aknaid. Ettevõte on keerulised ajad edukalt üle elanud ja tänavu plaanib avada esindussalongi ka Tartus.