„Teabevara tunnis“ tuleb juttu sellest, kuidas tagada ehitise tuleohutus – kuidas peab olema ehitis projekteeritud ja ehitatud ning millised on ehitise omaniku ja kasutaja kohustused.
- Protect Estonia tuleohutuse spetsialist Enn Eberg. Foto: Külli Seppa
Tuleohutusnõuedeid ja nende järgimist töökeskkonnas selgitab kogenud tuleohutuse spetsialist Enn Eberg ettevõttest
Protect Estonia OÜ.
Tuleohutuse puhul eristatakse nõudeid, mis tulenevad ehitisest, ja nõudeid, mida saab korraldada ettevõtte tasandil.
Enn Eberg selgitab, et tuleohutuse tagamisel tuleb vaadata ehitist kui tervikut: „Kuigi üks osapool võib eeldada, et teine vastutab, siis näiteks ventilatsioon ja mõned tulekustutussüsteemid on hoonepõhised, neid tuleb hooldada tervikuna. Ka tuleohutuse seadus sätestab isiku kohustused ja see hõlmab nii füüsilist kui ka juriidilist isikut.“
Tuleohutust tagades tuleb ehitist vaadata kui tervikut
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hoone omanikul lasub kohustus tagada ehitise tuleohutus ja paigaldiste nõuetekohane hooldus. See tähendab, et töökorras peavad olema signalisatsioonisüsteemid, evakuatsioonvalgustus, aga ka näiteks tulekustuti. Hooldusettevõtted mängivad selles süsteemis keskset rolli.
Erasektori kümnest tuhandest ehitistest, millel on selle aasta lõpuks kohustuslik teostada tuleohutusülevaatus, on selle eest seni hoolt kandnud vaid viiendik. Hoonete omanikud on vaikselt hiljaks jäämas, tõdeti saates, millest saab põhjaliku ülevaate, millistes hoonetes tuleb ülevaatus teha, kes peaks neid tellima, kui palju see töö maksab ja mida tuleb teha puuduste korral.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.