Eesti ettevõtjatel pole uuringute järgi piisavat kasumi teenimise ihaldust ega oskusi müüki kasvatada, rääkis Euroopa Innovatsiooniakadeemia president Alar Kolk.
- Tallinn, Narva maantee Foto: Andras Kralla
Kolk rääkis, et võib kõlada naljakalt, et eestlased ei oska äri teha, aga näiteks IMD ülemaailmse konkurentsivõime edetabelis järgi on Eesti ettevõtjate äriefektiivsus napilt 50 protsenti, kuid samal ajal on iirlaste ja taanlaste näitaja 90 protsendi juures.
“Seda on väga vastik kuulda ja väga vastik tunnistada. Ma arvan, et mitme koja ja liidu juhid on selle peale ammu südamerabanduse saanud ja paljud ettevõtjad ütlevad, et see on otsene solvamine,” rääkis Kolk Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Intervjuus pakkus ta võimalusi, kuidas Eesti ettevõtete äriefektiivsust tõsta ja millistele ärivaldkondadele võiksime edaspidi rohkem keskenduda. Samuti arutles ta, kuidas rohepööre ja tehisintellekt hakkavad tootmist ja ettevõtlust mõjutama.
Küsis Hando Sinisalu.
Ekspert: seda on vastik kuulda, aga eestlased ei oska äri teha
Seotud lood
Kuigi Eestis on suundumus kolida maalt linna ja Tallinn ning Tartu arenevad teistest piirkondadest kiiremini, on näha ka vastupidist liikumist, rääkisid Coop Panga juht Margus Rink ja Telia Eesti juht Holger Haljand.
Kunda sadam on algatanud tegevuse laiendamiseks detailplaneeringu, et järgmise majanduskasvu ajaks olla valmis uuteks investeerimisprojektideks.
Ettevõtetele 2% kasumimaksu kehtestamisega läheb viiendik kasumist peitu, hoiatab rahandusministeerium.
Konjunktuuriinstituut avaldab peagi talentide uuringu, mille järgi on Eesti endiselt päris heas kohas, rääkis instituudi direktor Peeter Raudsepp.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.