Teatrite rahastamise süsteemi on vaja muuta ning seejuures peaksid kultuuriinimesed ise pingutama rohkem, et leida oma eelarve täitmiseks lisavõimalusi, rääkis kultuuriministeeriumi kantsler Kristiina Alliksaar.
- Teatrid peavad leidma ise võimalusi, kuidas oma eelarvet täita. Foto: Erik Prozes
“Kuidagi on niimoodi, ja see pole ainult Eesti probleem, et kui vahendeid antakse juurde, siis need mitte ei jagune olemasolevate inimeste vahel, vaid võetakse ka inimesi juurde, mis selgelt tähendab, et kõigile jätkub vähem,” viitas Alliksaar taustauuringule, mis tema sõnul näitab, et organisatsioonide juhid peaksid rohkem vaatama oma asutuste sisse.
Äripäeva raadio hommikuprogrammis antud intervjuus tõi Alliksaar näiteid, kuidas oleks teatritel võimalik leida lisaraha ja mille arvel võiksid teatrid hoida kulusid kokku.
Küsis Lauri Leet.
Kultuuriministeeriumi kantsler julgustab teatreid ise raha otsima
Seotud lood
Kultuur ja ettevõtlus peavad omavahel lähenema, kuid mitte üksnes seeläbi, et eraettevõtted hakkavad suuremas mahus kultuuri toetama, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kultuuritöötajate palkade külmutamise vastu võitlevad näitlejad piketeerivad täna Stenbocki maja ees, et näidata vastumeelsust praegusele kärpepoliitikale, ütles näitlejate liidu esimees, Vanemuise teatris töötav näitleja Reimo Sagor.
Teater on väga tulus äri, kui mitte mõõta rahas, rääkisid Paide teatri eestvedajad saates „Äri Eestimaal“.
Tartus 28 aastat Vanemuise teatri kohvikut pidanud firma andis pärast riigihankel vaidlemist ja kaotamist äri üle Tartu restoraniärimehe Joel Ostrati firmale.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.