Lääne-Virumaal on alanud kauaoodatud, aga ka peljatud fosforiidiuuringud, mis tulevikus võib tähendada suurt panust Eesti majandusse ning tervete uute tootmisvaldkondade teket.
Hardi Aosaar: “Fosforiidi kaevandamine ja isegi katsepuurimine on ühiskondlikult hell teema, mistõttu avalikkuse teavitamisel on oluline teaduspõhisus ja faktid.” Foto: Erakogu/inseneribüroo Steiger
Katsepuurimisi Aru-Lõuna lubjakivikarjääris viib Eesti Geoloogiateenistuse tellimusel läbi inseneribüroo Steiger. Geoloogiateenistuse nõunik Erki Peegel rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et uuringute vastu on tuntud huvi nii Eesti kui välismaa ettevõtetest, aga kuna asi on uurimisjärgus ja võimalikust fosforiidi kaevandamisest ollakse aastate kaugusel, on see huvi esialgu kaudne. Maapõuest välja toodava 25–30 tonni fosfaatkivimi uuringute esmane raport peaks valmima tuleva aasta lõpuks.
Eesti tahab hakata kaevandama kõike, mida kaevandada tasub, riik teeniks iga aasta sadu miljoneid eurosid ning kaevanduste lähistel elavad inimesed saaksid talumistasu.
Eesti üks suurimaid probleeme on lõputu vastutöötamine eri algatustele, mis ometi tooksid riigile tulu, arendaksid tööstust, kasvataksid eksporti ja majandust, kirjutab geoloog Margus Raha vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Arvestades hääleka vähemuse kasvanud võimalusi mõjutada avaliku arvamuse protsesse ja seeläbi suunata otsuseid, tuleb võimalik fosfaatkivimi (fosforiidi) kaevandamine Eestis toestada faktidel põhineva argumentatsiooniga, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Tänavu gaselliedetabelisse jõudnud inseneribüroo STEIGER asutaja ja juht Erki Niitlaan teab, et edu saavutamiseks peab julgema loobuda osast vastutusest. Nüüd on firma võtnud suuna ka mitmesse eksootilisse riiki.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.