Esmaspäeval leppisid ametiühingud ja tööandjad kokku alampalga tõstmises, kuid tööandjate keskliidu tegevjuhi Hando Sutteri sõnul pole ettevõtted kunagi varem käibest nii palju palkadeks maksnud kui praegu.
- Tööandjate keskliidu tegevjuhi Hando Sutteri sõnul ei tohiks kruiv üle keerata, muidu hakkab tööpuudus kasvama. Foto: Liis Treimann
“Kui lihtsalt öelda, siis see surve ja äng mis ettevõtetel on, võib jõuda tööturule. Me ametiühingutele ka ütlesime, et meil on väga suur vastutus, et me ei keeraks kuskil kruvi üle, et pärast ei oleks tagajärg see, et meie tööpuudus hakkab kasvama,” rääkis Sutter.
Intervjuus selgitas ta, kuidas alampalga kokkulepe sündis ja kui palju mõjutas seda eelmise valitsuse kokkulepe, mille järgi peab alampalk tõusma 2027. aastaks 60 protsendini mediaanpalgast, seda enam et 2023. aasta kevadel sõlmitud hea tahte kokkuleppe järgi seoti alampalga tõus hoopis keskmise palgaga.
Küsis Lauri Leet.
Sutter: ettevõtjate surve ja äng võib jõuda koondamisteni
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töötasu alammäär tõuseb 2025. aastal 8 protsendi võrra, 886 euroni.
Eestis on vähe insenere, sest valdkond ei paista piisavalt seksikas. Isegi kui töötasu ulatub 3000 euroni kuus, siis ainult sellest ei piisa, märkisid insenerifirmade juhid ja aasta noore ettevõtja nominendid Sander Mitendorf ja Silver Pütsep.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.
Inseneride puuduses on süüdi mitme asjaolu kokkusattumine: idusektori tähelend, kitsas matemaatika ja tähelepanuta jäänud inseneriharidus, rääkisid insenerifirmade juhid ja aasta noore ettevõtja nominendid saates “Kuum tool”.
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.