Teedeehitusfirma Verston on tehisarust endale teinud abimehe, kes teab kogu ettevõtte tausta. Kui näiteks valideerida strateegilisi tegevusi, on treenitud AIga tunduvalt lihtsam – ei pea hakkama otsast peale infot sisse söötma, selgitab ettevõtte finantsjuht Jarmo Liiver.
- Gerlyn Tiigemäe, Jarmo Liiver ja Paavo Siimann. Foto: Andres Laanem
Tehisaru kasutamist hoiab aga valdavalt tagasi kartus turvalisuse pärast. Liiver rõhutab, et esmalt tulebki endale selgeks teha, millega on tegu. “Pead selle pilguga ringi vaatama, mis info võib lekkida ja kuidas kahju teha. Meie oleme majas selgelt paar sellist asja üles täheldanud, mida me sinna üles ei panegi.”
Saates "Finantsuudised fookuses" arutletakse tehisintellekti rolli üle finantsjuhtimises ning uuritakse, kuidas see innovaatiline tehnoloogia aitab ettevõtetel tõsta efektiivsust, parandada andmete analüüsi ja luua lisaväärtust.
Kasutusvõimalusi ja riske avavad tehisintellekti koolitaja ning AIPowerment kogukonna kaaslooja Gerlyn Tiigemäe ning Verstoni finantsjuht Jarmo Liiver. Saadet juhib Paavo Siimann.
Saatekülalised jagavad konkreetseid näiteid, kuidas tehisintellekti rakendada suurte andmehulkade struktureerimiseks, projektijuhtimise optimeerimiseks ja täpsemate prognooside loomiseks. Samuti keskendutakse tehisintellekti kasutamisega seotud turvariskidele ja andmekaitse olulisusele, mis on paljudele ettevõtetele suurim väljakutse.
Saates pakutakse ka praktilisi nõuandeid väiksematele ettevõtetele, kes soovivad tehisintellektiga esimesi samme teha – olgu selleks lihtsate rutiinsete ülesannete automatiseerimine või keelemudelite kasutamine andmeanalüüsi tõhustamiseks. Vestlus pakub inspiratsiooni nii finantsistidele kui ka ettevõtete juhtidele, kes soovivad kasutada tehnoloogia võimekust, et lihtsustada igapäevatööd ja saavutada paremaid tulemusi.
Tehisintellekt raputab finantsjuhtimist. Verston: suhtleme AIga nagu partneriga
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saade "Finantsuudised fookuses" sukeldub finantsjuhtimise maailma – valdkonda, kus numbrid kohtuvad strateegiaga ja kus õnnestumine sõltub nii analüüsivõimest kui ka inimestega töötamise oskusest.
Saates "Digitark äri" räägime tehisarust, õppimisest ja haridustehnoloogiast, kas ja kuidas tehisaru muudab haridussüsteemi, õppimist, õppijat ja õpetajat. Juttu tuleb väljakutsetest ja ohtudest, aga ka ennenägematutest võimalustest näiteks õpetaja jaoks ja ka personaalseks õppeks.
Saates "Digitark äri" räägivad raamatupidamisbüroode juhid pöördelistest muudatustest, mis on kohe-kohe jõudmas raamatupidamisse. Räägime eelkõige tehisarust ja uutest tehnoloogiatest, mis tüürivad raamatupidamise uude ajastusse.
Tehisintellekt panustab üha rohkem advokaatide ja juristide igapäevatöösse, selgitasid oma valdkonna asjatundjad vandeadvokaat Kaido Künnapas ja Suits Legali juht Rutmar Silde.
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.