Saates "Digitark äri" räägivad raamatupidamisbüroode juhid pöördelistest muudatustest, mis on kohe-kohe jõudmas raamatupidamisse. Räägime eelkõige tehisarust ja uutest tehnoloogiatest, mis tüürivad raamatupidamise uude ajastusse.
- Helari Pallas, Kadri Kukk, Ülo Mängel, Pille Reiljan ja Tauri Tallermaa. Foto: Raul Mee
Vaatame juhtidega raamatupidamise tulevikku ning uurime, millisteks pöördelisteks muutusteks peavad juhid, raamatupidajad ja raamatupidamise teenusepakkujad valmistuma ja kuidas seda teha. Saame teada, millised oskused teevad sind raamatupidajana tuleviku tööturul asendamatuks, arutleme teemal, kuidas muutuvad raamatupidaja rollid, mida ootavad meilt kliendid ja kuidas neile rohkem väärtust luua.
Alustame arutelu küsimusega juhtidele, mis on üldse tehisaru raamatupidamise valdkonnas ja raamatupidamisbüroode juhtide jaoks. Saame teada, et juhid mõtestavad tehisaru enda jaoks ja ka enda äri jaoks erinevalt, sõltuvalt senistest kogemustest, ootustest ja reaalsetest praktikatest. Ka juhtide kriitilisus ja pessimism seoses tehisaruga on üsna erinev.
Kuuleme ka näiteid, kuidas raamatupidamisbüroodes tehisaru juba kasutatakse. Ühtlasi jagavad juhid oma mõtteid ja toovad näiteid, miks on mõistlik olla tehisaru suhtes ettevaatlik ja omada kriitilist meelt. Küsime sedagi, milliseid võimalusi juhid näevad tehisaru kasutamiseks raamatupidamises, millised on selleks olulised eeldused ning mis mõtteid tekitab ettevõtte andmete liikumine masinalt masinale ilma inimese sekkumiseta.
Juhtide arutelu on salvestatud 13. detsembril konverentsil „Mis muutub raamatupidaja töös 2025?“ Arutelus osalevad raamatupidamisbüroode juhid: Grow Finance OÜ partner Helari Pallas, IMG Numeri OÜ tegevjuht Kadri Kukk, Mingelston OÜ juhatuse liige Ülo Mängel ja Leinonen Group AS arendusjuht Pille Reiljan. Arutelu juhib koolitaja ja mälutreener Tauri Tallermaa.
Tehisaru kujundab ümber raamatupidaja ameti
Seotud lood
Tehisintellekt on saanud meie igapäevaelu lahutamatuks osaks, mõjutades otsustusprotsesse, ärimudeleid ja töömeetodeid. Juhtide peamine murekoht on tehistaibu turvaline rakendamine töökeskkonnas, kirjutab koolitaja Priit Ilomets.
Saates "Digitark äri" räägime tehisarust, õppimisest ja haridustehnoloogiast, kas ja kuidas tehisaru muudab haridussüsteemi, õppimist, õppijat ja õpetajat. Juttu tuleb väljakutsetest ja ohtudest, aga ka ennenägematutest võimalustest näiteks õpetaja jaoks ja ka personaalseks õppeks.
Tehisintellekt panustab üha rohkem advokaatide ja juristide igapäevatöösse, selgitasid oma valdkonna asjatundjad vandeadvokaat Kaido Künnapas ja Suits Legali juht Rutmar Silde.
Tehisintellekt ei ole enam eraldiseisev tehnoloogia, vaid lahutamatu osa äristrateegiast. Tehisaru kasutamine võimaldab hallata korraga suuremat mahtu ja protsesse, vabastades seeläbi inimesed strateegilisemate ja loovamate ülesannete jaoks, kirjutab Net Groupi tegevjuht Priit Kongo.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.