Tallinna börs on paigal seisnud kaks aastat, mille aja jooksul ei ole midagi suurt juhtunud ning see on andnud Eesti patriootlikule investorile tugevalt tunda, rääkis investor, teadlane ja õppejõud Tõnn Talpsepp.
- Investor, teadlane ja õppejõud Tõnn Talpsepp Foto: Liis Treimann
“Kui me vaatame, mis teevad USA indeksid ja samas, mis Tallinna börsiindeks on teinud või üksikaktsiad ka, siis siit ma ei ole sellist tootlust leidnud,” selgitas Talpsepp.
Tema hinnangul ei näe ka Eesti majanduses midagi positiivset ning keeruline on näha, et peagi ka paremaks läheb olukorras, kus tõstetakse makse, oleme sõjatandri lähedal ning kus välisinvestorid ei soovi siia tulla.
Vastupidiselt investor Lev Dolgatsjovile, kes
müüs maha kogu oma Nasdaqi indeksi positsiooni, ei plaani Talpsepp USA aktsiad või indekseid maha kanda.
Investor tegi juttu ka sellest, kust praegusel hetkel kasvukohti leida, millest koosneb tema portfell ning milliseid Tallinna börsi aktsiaid hoida või isegi juurde osta.
Vestles Igor Rõtov.
Tõnn Talpsepp suhtub Tallinna börsi pessimistlikult ning panustab pigem USAsse
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti majandus on aeglase ja vaevalise kasvutsükli alguses ning vastakaid ohte on jalaga segada, kuid vähemalt läheb Tallinna börsil tuleval aastal hästi, prognoosivad LHV majandusanalüütikud.
Suurinvestor Lev Dolgatsjov müüs esmaspäeval kogu oma positsiooni Nasdaq 100 indeksifondist, mida oli kasvatanud stabiilselt juurde ostes alates märtsi algusest. Investor ennustab suuremat sorti korrektsiooni.
Iga investor suudab leida hiljem 100 põhjendust, miks halb tehing on tegelikult hea, aga lõpuks loeb ikkagi see number, mis pangakontolt vastu vaatab, rääkis börsiajakirjanik Juhan Lang.
Detsembris kippusid Eesti investorid müüma Wise’i ja Tesla aktsiat, kuid ostsid näiteks Berkshire Hathaway ja AMD väärtpaberit.
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.