Ürituste ja sündmuste korraldajad tegutsevad aina rohkem andmepõhise lähenemise alusel, ütles kultuuri- ja spordisündmuste sotsiaalmajandusliku mõju hindamise mudeli SUMU projekti koordinaator ja analüütik Bernard-Raafael Niitra. "Õunte pealt ennustamist on vähem," märkis ta.
- Sündmuste korraldajad vaatavad ürituse planeerimisel aina rohkem otsa andmetele. Fotol lava ehitamine Tallinna lauluväljakul. Foto: Erik Prozes
Niitra rääkis Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis, et mõju hindamise mudeli abil saab korraldaja enda turundamise efektiivsemaks muuta. Samuti aitab see paremini saada näiteks toetusraha, lisas ta.
Niitra selgitas ka lähemalt, kuidas suurürituste sotsiaalmajandusliku mõju hindamist tellivad ministeeriumid, kes tulevikus püüavad ise programmi edasi arendada.
Bernard-Raafael Niitrat intervjueeris Joonas-Hendrik Mägi.
Analüütik: sündmusi korraldatakse aina enam andmetele tuginedes
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestil puudub õiges asukohas ja vajaliku suurusega konverentsikeskus, mistõttu tuleb kiiresti ette lagi ürituste korraldamisel.
Üritusturundusagentuuri Jolos kaasasutaja Martin Rauam võrdleb kriise börsiga – kui turud kukuvad ja sul on piisavalt raha, saad börsil soodsalt kaubelda. Jolos on rakendanud keerulistel aegadel sarnast loogikat ja õppinud n-ö sidrunitest limonaadi tegema.
Suve viimases "Turismitunnis" leidsid elamusturismi edendajad Tuuli Klementa ja Olavi Andla, et Eesti elamusturismi ei vii edasi konkurents, vaid koostöö – ja siinsed ettevõtjad panevad isegi hispaanlased imestama.
Rakvere linna jaanipäevapeo korraldaja Emil Oja sõnul on tänavu kauplejaid väga palju ning kõiki soovijaid ei saa isegi platsile ära mahutada.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.