CER-direktiivist tulenevalt peab osa ettevõtteid uue kohustusena hindama oma toimepidevust ja kriisideks ettevalmistust.
- Kriisideks valmistumise kohustusest tuleb juttu värskes saates “PwC juhtimistase”. Foto: Zuma/Scanpix
Ootamatustega toimetulek võib ettevõtetele olla paras väljakutse, rääkis PwC kriisi valmisoleku ja toimepidevuse valdkonna vanemkonsultant Triin Toimetaja saates “PwC juhtimistase”.
„Kui eelnevalt pole mõeldud kriisidega toimetulekule, võivad ootamatud olukorrad kergesti eskaleeruda ja kahjustada tugevalt ettevõtte sujuvat toimimist, pärssida rahavooge või hammustada suure tüki oodatavast kasumist,“ rääkis Toimetaja. ”Rääkimata võimalikust mainekahjust, mis haldamata kriisi tulemusel võib kiirelt lahvatada, kuna klientide ja sidusrühmade ootused on teenustele või toodetele kõrged.“
Mida toob endaga kaasa elutähtsate tegevuste seadus ja kui palju ettevõtteid saab endale juurde lisakohustusi, saab kuulata saatest, kus kõlavad ka eksperdi nõuanded.
Saadet juhib Juuli Nemvalts.
PwC ekspert: ettevõtte valmistumine kriisiks näitab tugevust ja küpsust
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtted, kes on ESG aruandluse kohustusega, peavad juba 2025. aastal oma äritegevuses juhinduma kolmest mõõtmest: keskkond (Environment), sotsiaalsed tegurid (Social) ja juhtimisalased tegurid (Governance).
Ettevõtetes kogutud andmete kvaliteet saab AI kasutuselevõtmisel otsustavaks teguriks, usub PricewaterhouseCoopers Eesti digilahenduste ja partnersuhete juht Tarmo Meresmaa. Tehisaruga töötamisel on aga vaja kõikide töötajate ümberõpet, et muutustega toime tulla.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.