Kui mujal maailmas on tõsisem maksumaksja keskklass ja varakamad, siis meie pisikeses vabariigis maksavad jätkuvalt kõige nõrgemad, tõi Äripäeva raadio sisuturundussaates välja raamatupidamisbüroo omanik.
- Kuidas mõjutavad uued maksud raamatupidamist, räägitakse värskes sisuturundussaates. Foto: Panthermedia/Scanpix
“Eesti riigi rahakoti täitjad on tarbijad ja töötajad, kelle eest maksud ära makstakse,” ütles Eesti vanima raamatupidamisfirma Vesiir omanik ja juht Enno Lepvalts Äripäeva raadio sisuturundussaates, viidates sellega sotsiaalmaksule ja üksikisiku tulumaksule. Saates analüüsib Lepvalts uute maksude mõju raamatupidamisele.
Juttu tuleb ka toiduainete käibemaksust, mis on Lepvalitsi sõnul Eestis kuritegelik. “Kui teistes Euroopa liidu riikides küsitakse toitlustussektoris, kohvikutes ja söögikohtades palju vähem, ei saa aru, miks Eesti tarbija peab täiega maksma.”
Räägime ka maksude mõjust julgolekule. Lepvaltsi sõnul teeb suhtumine “ole vait ja maksa” riigi julgolekule karuteene. Kui meie enda inimesed on õnnelikud ja uhked riigi üle, tahavad nad seda ka kaitsta. Kui oleme aga orjapidajad – kes siis oma riigi eest seisab, tõstatab Lepvalts saates küsimuse.
Juttu tuleb ka astmelisest tulumaksust. Saadet juhib Hando Sinisalu.
Kuidas mõjutavad uued maksud raamatupidamist?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üks võimalus, kuidas riigieelarvesse raha juurde saada, oleks kehtestada maks e-residentidele, leiab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja Enno Lepvalts.
Miks ei suuda paljud firmad majandusaasta aruannet esitada tähtajaks, mida teha siis, kui aruandesse satub viga ja millisel juhul on võimalik aastaaruande auditeerimist vältida, selgitatakse värskes raadiosaates.
Järgmisest aastast on raamatupidamises oodata rida muutusi. Mida arvestada käibemaksumäära muutumisel ja kuidas valmistuda dividendide tulumaksumäära tõusuks ülejärgmise aasta alguses, räägime Äripäeva raadio värskes sisuturundussaates.
Kuidas tagada ettevõtte pikk eluiga, saada üle kriisidest ja trotsida kahjumit, räägime Äripäeva raadio sisuturundussaates 26aastase ajalooga raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja Enno Lepvaltsiga.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.