Tubakasektor on viimase kümnendiga drastiliselt muutunud. Järgmise viieteist aasta jooksul asendatakse sigaretid teaduspõhiste alternatiividega, kirjeldab turu muutusi Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist.
- Tubakakiosk Viru tänaval aastal 2005. Foto: Indrek Susi
Sigaretid kaovad ja neid, kes otsustavad suitsetamisega jätkata, ootavad ees alternatiivid. Kuid kõige õigem oleks üldse suitsetamisest loobuda, leiab Tammist.
„Philip Morris on selle seisukoha välja öelnud juba 15 aastat tagasi, et tulevik on suitsuvabade toodete päralt ja sellest me lähtume tootearenduses, teadustöödes ja töötajate värbamises – ehk kõikides protsessides,“ kinnitas Kai Tammist.
Tammist võrdleb lähtekohtade muutust ettevõttes paradigma muutusega – varem oli eesmärk ju turuosa laiendada, selle järgi hinnati ka tulemusi. „Täna on meie edu aluseks teadusuuringud ja see on ka meie konkurentsieelis,“ selgitas ta.
Muutustele orienteeritud ettevõttes on personali värbamisel ootused uutele töötajatele teistsugused kui staatilises ettevõtluskeskkonnas. „Ennekõike soovime näha inimeses sisemist põlemist ja tahet panustada,“ toonitas müügijuht Olga Kravtšenko.
Kuula saates "Minu karjäär", millisena näeb ennast tubakatoodete turul Philip Morris ja milliseid inimesi oodatakse liituma. Saates räägivad ettevõtte välissuhete juht Kai Tammist ja müügijuht Olga Kravtšenko. Saadet juhib Juuli Nemvalts.
Philip Morris turu muutustest: sigarettide koht on muuseumis
Seotud lood
Tervise Arengu Instituudi statistika kohaselt on 17% Eesti rahvastikust igapäevasuitsetajad. Milline panus on Philip Morrisel, et see näitaja Rootsile sarnaselt 4% peale saada, räägivad saates "Minu karjäär" Philip Morris Eesti juht Kai Tammist ning välissuhete juht Margit Pulk.
Philip Morris Estonia tegevjuht Kai Tammist toob välja tunnetusliku loetelu olulisimatest suundadest, mis ärimaastikku lähimal ajal ümber kujundavad.
Nikotiin on naturaalselt tubakas sisalduv aine nagu kohvis kofeiin. Enamik inimesi teab tänapäeval, et nikotiin tekitab sõltuvust ega ole riskivaba. Kuid levinud on eksiarvamus, et nikotiin on peamine suitsetamisega seotud haiguste põhjustaja. See on vale. Haigusi põhjustavad põlemisprotsessil vabanevad teised kemikaalid.
Kas sina tead, miks keeldub tubakatööstus ütlemast, et alternatiivsed tooted on ohutumad? Sellel on üllatav põhjus.
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.