Eesti kriminaalide ühiskassa on lagunenud. Allilmas võtab võimu uus põlvkond
Ühiskassa ehk Eesti kuritegeliku maailma katusorganisatsioon on lagunenud ning 1990ndatest alguse saanud klassikalised jõugud on asendunud väiksemate, vähem jäigemate ning operatiivsemate grupeeringutega.
Praegu kriminaalpolitsei luubi all olevad ühendused tegelevad aina rohkem majandus- ja varavastaste kuritegudega, kus saab teenida suurt tulu, aga karistused pole nii suured kui näiteks narkos: kelmused, rahapesu, maksukuriteod. Muidugi on alati igal grupeeringul mingi narkoäri.
Suurelt Saudi Araabia põllumajanduskontsernilt potsatab pisikese Eesti ettevõtte pangakontole üle 200 000 euro. Samal päeval liigub rahast lõviosa edasi Inglismaale, ülejäänu võtab kamp Eesti ehitajaid sularahas välja.
Kunagi ühest suurimast kiirlaenuärist MiniCreditist läks võltsitud rendiarvete abil kaduma ligi 600 000 eurot, ent tehingutes osalenud Escado Grupi juhatuse liige Jelena Lipendina võib asjast puhtalt pääseda, sest tänini vaieldakse asja aegumise üle.
Täna loeti Harju maakohtus mitmekümne süüdistatava ja nende saatjate ees ette otsus, milles ettevõtjad Hubert Hirv ja Pavel Gammer mõisteti õigeks kuritegeliku ühenduse juhtimise süüdistuses. Küll jäid nad süüdi maksukuritegudes ning peavad jääma vangi.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.