“Eestis ei nutnud ma kunagi õnnest,“ ütleb Hispaania päikeserannikul Malagas rõivapoodi pidav Veronika Vallimäe.
Nüüd on õnnepisaraid tulnud küll, kuna tema sõnul läheb perekonna kahel poel Hispaanias väga hästi. „Kui Eestis oled oma äriga enam-vähem ellu jäänud, siis siin saad nagu topelt volüümi peale,“ ütleb ta.
Äripäev tegi Hispaanias juttu viie ettevõtliku paariga. Olgu need abikaasad või sõbrannad, vahet pole, selgub, et “kõik on võimalik” mentaliteediga saab ka võõral maal umbes aasta ajaga püsti panna korraliku äri.
Maja olemas, järgmiseks pood
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Otsustades Hispaaniasse kinnisvara osta, tuleb täpselt teada, miks, milleks ja kuidas see protsess käib. Äripäeva ajakirjanikud korjasid soovitusi inimestelt, kes on selle teekonna läbi teinud ja kuulsid paljut, millest pole seni räägitud.
Malaga on džungel, kus hindadel pole mingit loogikat, ütleb Valeria, kohalik maakler. Äripäeva ajakirjanikud kirjutasid talle kinnisvarakuulutuse peale ja palusid endale Malaga uusarenduses korterit näidata.
„Praegu on ikkagi turu tipp, ma nagu väga julge ei oleks, kindlasti tuleb mõistlikumaid aegu sisenemiseks,“ rääkis Hispaania päikserannikul kinnisvara omav ja kohalikku turgu tundev Jaanus Laugus värskes „Investor Toomase tunnis“.
Lennuk tõusis Hispaania päikeselinna Malaga poole õhku, kui kinnisvarajutud olid juba pihta hakanud. „Laenu saamine kinnisvara ostmise jaoks Hispaaniasse pole mingi probleem,“ kõlab enesekindel hääl üle lennumühina.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.