Kui siseneda koosolekuruumi, Compaqi projektor sülearvuti kotikeses, ei usuta tavaliselt oma silmi -- kas see lapik plasku ongi multimeediaprojektor?
Compaqi väitel maailma väikseimal keskmise valgustugevusega mikroportatiivsel projektoril on vähe nuppe. Aparaadi tagant leiab vaid kaks pistikut -- monitori ja nn DFP-adapteri jaoks.
Sülearvuti lauale sättimiseks ja projektoriga ühendamiseks kulub kolm minutit, fookusesse saab sättida seadme objektiivi pöörates. Uuel Compaqil on ka menüünupud, kust saab mitmesuguseid valgusparameetreid ja värve sättida. Tavaliselt pole menüüd häälestamiseks üldse vaja, multimeediavahend tunneb ise ära, millise monitori asendajana ta esinema peab. Pildi suurus on menüüst muudetav.
Disain ei ole ainult silmailu pärast. Püstine asend on hea selleks, et objektiiv asuks kõrgemal. Lamavad projektorid on tavaliselt ekraanist madalamad ja nii tuleb esitluse ajal kuhjata projektori alla asju, et pilt ei moonduks. Projektori stabiilsuse suurendamiseks selle all kokkupandav stabiliseeriv jalg.
Videoadapteriga saab projektorit kasutada lisaks arvutiesitlusele DVD-filmide vaatamiseks suurel ekraanil ja videomaki või videokaamera ühendamiseks.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”