Uus segisti peab kauem vastu, kui veesüsteemile paigaldada veefilter. See kehtib hinnaklassist olenemata nii kang- kui ka kahekäesegistite kohta.
Kuigi veefiltri paigaldamist ei nõua sugugi kõik edasimüüjad, on Taani firma Damix segistite importija Mikko Hakomaa nende vajalikkuses veendunud: «Eesti agressiivse vee tõttu soovitame klientidel alati veefiltrit kasutada, sest lenduvale roostele, eriti aga liivale ei pea ka kõige kvaliteetsem segisti vastu.»
FEBi müügiekspert Jüri Raudsepp on Eesti vee suhtes iseäranis skeptiline ning ütleb, et nende firma annab tootjafirmast olenemata segistile vaid aastase garantii.
Gustavsbergi kaubamärgi importija ise annab samadele segistitele aga viieaastase garantii. Jüri Raudsepp arvab, et viis aastat on Eesti tingimustes ebareaalne, kuna vesi on selleks liiga ebakvaliteetne.
Gustavsbergi esindaja Andrus Nõmm kinnitab aga, et näiteks kvaliteetsete kangsegistite tootmisel on arvestatud Eesti tingimustega ning need peavad vastu isegi Venemaal, kus vesi on veelgi halvema kvaliteediga. Nõmme sõnul kipub kvaliteetsegistitel vaid aeraator (sõela taoline nippel kraani otsas) ummistuma.
Mitmete edasimüüjate sõnul saavad lisaks aeraatorile kannatada kummitihendid ning lõpuks satuvad ohtu tööpadruni keraamilised tööpinnad. Roostevabast terasest sisuga segistid on selles osas paremas seisus, kuid musta vee korral vajavad needki aeg-ajalt puhastamist.
FEBi müügieksperdi sõnul peaksid aga veefiltri olemasolu ning õige hoolduse korral edukalt vastu pidama ka suuremate tootmistolerantsidega valmistatud odavamad Itaalia segistid.
Seotud lood
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.