Kohustusi on ligi 72 miljonit krooni rohkem kui käibevara, seejuures on lühiajalisi kohustusi 43, 7 miljonit krooni. Käibevarast on likviidne üksnes 6,5 miljonit ehk 29 protsenti. Kahe kuuga on kulutatud juba 28 2000. aasta riigieelarve toetusest, laenukoormus ja kapitalirendi koormus ületavad aga seaduses ettenähtud lae. ?Kahjum on kasvanud geomeetriliselt,? lausus ta.
Kujunenud olukorra olulisemateks põhjusteks pidas Parts raskeid juhtimisvigu, selgete ja adekvaatsete strateegilise ja finantsjuhtimise põhimõtete mitterakendamist, sisekontrolli mehhanismide ebapiisavust.
1999. aasta eelarve koostamisel kavandati tulud põhjendamatult suurena. ?Aasta jooksul täpsustas ringhäälingu nõukogu kolmel korral ETV eelarvet, kuid hoolimata tulude suurest alalaekumisest eelkõige reklaamitulude osas vähendati kulusid ainult minimaalselt,? lausus Parts.
Nõrga finantsjuhtimise tulemuseks oli, et 1999. aastal laekus esialgsetel andmetel tulusid 31,7 miljonit krooni vähem kui kavandatud, kulud olid aga eelarves ettenähtust 6 miljoni krooni võrra suuremad.
?Paratamatult tekib küsimus vastutusest,? jätkas Parts. Peadirektori karistamise küsimusega on tegelenud korduvalt ringhäälingu nõukogu ja vaidluste lahendamisega töövaidluskomisjon. ?Isiklikult olen aga arvamusel, et hoolimata seadusesätetest otsitud argumentidest, peab tippjuht kandma vastutust toimunu eest. Kahtlemata on ETV organisatsioonile ja väärtustele tekitatud korvamatut ning rahas hindamatut kahju,? lausus Parts.
Autor: ÄP
Seotud lood
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.