Kohus leidis, et pankrotihaldur Ingrid Proos pole Eriõli varaga tehtud tehinguid piisavalt põhjalikult uurinud ja tema pankroti raugemise ettepanek polnud põhjendatud.
Proos tunnistas, et ei esitanud kohtule tehtud aruandes tehingute kirjeldusi. ?Ma pole seda kunagi teinud, see ei tähenda, et ma poleks neid tehinguid uurinud,? ütles ta.
Proos lisas, et osa Eriõli pankrotiga seotud asjaolusid on välja tulnud pärast pankroti raugemist. ?Kasvõi see äriregistri kande tühistamine ei olnud mulle tol ajal teada, see võib seda juhtumit mõjutada küll,? selgitas Proos.
Kuna Eriõli pankrotimenetlus jätkub, peavad firma võlausaldajad Proosi sõnul nüüd tõenäoliselt taas kokku tulema ja edasise tegevuse kooskõlastama.
Pankrotimenetluse jätkumise korral kavatseb Eriõlis revisjoni teha ka maksuamet. ?Ehk õnnestub nüüd ka midagi tagasi võita,? rääkis ameti jurist Maret Ambur, kelle sõnul firmast kadunud vara hulka arvestades peab seal tegu olema vähemalt raske juhtimisveaga.
Amburi sõnul on Eriõlist aasta jooksul kadunud ligi 150 miljonit krooni käibevara ja 90 miljonit krooni põhivara. ?Raha pole aga kuskil, nii et tõenäoliselt pole tegu eriti valgete tehingutega,? märkis ta.
Möödunud aasta aprillis iseenda ja Optiva Panga algatusel pankrotistunud kütusefirmal Eriõli vastu esitasid võlausaldajad nõudeid kokku ligi poole miljardi krooni eest.
Eriõli endised juhid tegutsevad edasi pankrotistunud firmaga samal aadressil tegutsevas Eriõli Kaubanduse nimelises ettevõttes.
Autor: ÄP
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.