Patendiameti infoosakonna juhataja Margus Viheri andmeil on atesteerimiseks kokku laekunud 17 avaldust, millest kaheksa laekusid enne atesteerimise väljakuulutamist tänavu märtsikuus. ?Oleme aastaid avaldusi vastu võtnud, kuid meil polnud õigust soovijaid atesteerida,? rääkis Viher.
Viheri sõnul ootas patendiamet kannatlikult patendivolinike seadust, mis muu hulgas sätestaks ka volinike atesteerimise. ?Rohkem ei jõudnud oodata, sest vajadus patendivolinike järele on suur,? seletas Viher ja lisas, et atesteerimiseks andis neile õiguse majandusministeeriumi kantsler Marika Priske.
Patendivolinike seaduse eelnõu takerdus justiitsministeeriumis, mis ei pidanud otstarbekaks, et lisaks patendiseadusele on veel patendivolinike seadus. Nüüd on justiitsministeerium oma seisukohta korrigeerinud ning tõenäoliselt läheb patendivolinike seaduse eelnõu järgmisele kooskõlastamisringile.
Eestis tegutseb praegu 29 atesteeritud patendivolinikku. Patendivolinikuks saab kandideerida isik, kes on töötanud vähemalt viis aastat patendifirmas või firmas, mis tegeleb kaubamärkide, patentide ja leiutistega.
Eesti Patendivolinike Seltsi juhatuse liige, endanimelise patendibüroo juhataja Jüri Käosaare sõnul pärsib patendivolinike seaduse puudumine investeerimispoliitikat. ?Välismaalane, kes tahab Eestis oma leiutist, kaubamärki või kasulikku mudelit kaitsta, saab seda teha vaid läbi Eestis atesteeritud patendivolinike,? rääkis Käosaar. ?Kuna patendivolinike tegevus pole seadusega korrektselt paika pandud, pelgavad paljud välismaalased oma asjadega Eesti turule tulla.?
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.