Times: Euro nõrkus on õõnestanud tugevast margast loobuma pidanud sakslaste usaldust ühisraha ja Brüsseli vastu sedavõrd, et vaid 22 protsenti usub, et kuulumine Euroopa Liitu on riigile kasulik. 27 peab seda kahjulikuks. Ühisraha vastaste hulk on tõusnud 57ni.
Tulemused on olulised, sest praegu vaatab Saksa Kristlik Demokraatlik Liit (CDU) ümber oma Euroopa poliitikat. Partei uus juhtkond järgib Baieri liidumaa peaministri Edmund Stoiberi joont, kes on kriitiline Euroopa Komisjoni vastu, euro tugevnemise suhtes skeptiline ning pooldab ELi itta laienemise edasilükkamist.
Saksa eksport on nõrgast eurost võitnud, kuid tavasakslasele tähendab see kõrget bensiinihinda ja turismireiside kallinemist USAsse ja Suurbritanniasse.
?Kui poliitikute optimistlikud lubadused euroga kaasnevatest hüvedest varsti teoks ei saa, võib skepsis üle kasvada ohtlikuks poliitiliseks laviiniks,? hoiatab Süddeutsche Zeitung.
Financial Times: Risk, et Itaaliast saab eurotsooni nõrgim lüli, on taas päevakorras seoses Itaalia peaministri Massima D?Alema partei allajäämisega kohalikel valimistel Silvio Berlusconi paremparteide blokile.
Tavapäraselt kaootilisel Itaalia poliitikal on nüüd laiemad tagajärjed, tekitades majandusliku ebastabiilsuse allika kogu eurotsooni jaoks.
D?Alema kaotas populaarsustesti, kuna pole suutnud ellu viia eurole üleminekuks vajalikke reforme. Rikkale põhjale lubati paindlikumat tööturgu, ettevõtluse dereguleerimist ja pensionireformi. Vaeses lõunas on rohkem kui üks viiest töölisest tööta. Eurotsoonis kasvab Itaalia majandus kõige aeglasemalt.
Kui D?Alema vasakparteid kaotavad ka aasta pärast toimuvad üldvalimised, võib võimule naasta Berlusconi, kelle võidukas valimisplatvorm tugines vastuseisule immigratsioonile, katteta maksukärbetele ning vihjetele rikka põhjaosa võimalikust eraldumisest.
Kommersant: Venemaa presidendi Vladimir Putini esimene välisvisiit on kindlustanud Venemaale koha rahvusvahelise poliitika juhtfiguuride hulgas. ?Venemaa on vastu võetud kõrgemasse seltskonda,? kirjutab leht.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.