Järgmiseks õppeaastaks kõrgkoolidele esitatava koolitustellimuse lepingu allkirjastamisega täna keskpäeval tõmbab haridusminister Tõnis Lukas kriipsu peale 130 riigieelarvelisele majanduseriala õppekohale avalik-õiguslikes ülikoolides, kirjutab Postimees.
Kõige rohkem väheneb riigipoolne tellimus majandushariduse andmiseks Tallinna Tehnikaülikoolile (TTÜ), kuhu pürgivad noored saavad tänavu kandideerida 70 riigieelarvelisele õppekohale majandusteaduskonnas mulluse 150 asemel.
TTÜ rektor Andres Keevallik nentis, et riikliku tellimuse vähenemises pole midagi meeldivat. 'Aga küllap see on siis riigi tahe ning eks majandusspetsialistide osas ole saabunud teatav küllastumine,' lausus ta. 'Olukord on meile küll ebameeldiv, kuid ega teisedki ülikoolid palju paremas olukorras ole.'
Riigi tellimus bakalaureusetasemel majandushariduse andmiseks vähenes ka Tartu Ülikooli (TÜ) ning Eesti Põllumajandusülikooli (EPMÜ) puhul. TÜs võetakse riigieelarvelisse majandusõppesse tänavu 90 uut tudengit (mullu 115), EPMÜs 15 (40).
Samas saavad tänavu esimest korda riigitellimuse alusel jagatavast koolitusrahast osa ka eraülikoolid. Sügisel alustab nii humanitaarinstituudis kui ka kõrgemas kommertskoolis maksumaksja raha eest õpinguid 20 tudengit. Õigusinstituudilt tellib riik kümme ja Concordia ülikoolilt viis õppekohta.
Seotud lood
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.