Tänavuse aasta seitsme esimese kuuga on tööõnnetustes kannatada saanud 1578 inimest. Neist ligi kaks kolmandikku (980 juhtu) on kerged tööõnnetused, teatas tööinspektsiooni avalike suhete nõunik Tõnu Vare
Tööl on õnnetustes hukkunud 17 inimest. lisaks on kaks inimest surma saanud tööteel. Surma on saanud töötajaid kõige enam Tallinnas ja Harjumaal (7), teisel kohal on nelja juhtumiga Ida-Virumaa.
Raskeid tööõnnetusi tööl on sel aastal olnud 385, tööteel 204. Jällegi on esikohal Tallinn ja Harjumaa ning Ida-Virumaa.
Juulis lisandus kolm surmaga lõppenud tööõnnetust ja 69 rasket tööõnnetust.
Seotud lood
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“