Paljud tudengikandidaadid mõtlevad juba praegu Eesti tõenäolisele liitumisele Euroopa Liiduga, viies ülikooli sisseastumispaberid keeleerialadele.
«Maailm on avanenud ja noored saavad aru, et Eesti astub Euroopa Liitu, kus ka üliõpilaste liikumine on intensiivsem ja seetõttu on vaja keeli,» kommenteeris Postimehele suurt tungi keelte erialale Tallinna Pedagoogikaülikooli vastuvõtu peaspetsialist Aili Aben.
Tudengikandidaat Annika Jukk, kes pole veel otsustanud, kas ta esitab avalduse Tartu Ülikooli inglise või prantsuse keele erialale, arvas, et suur tung keeltesse on otseselt seotud Eesti astumisega Euroopa Liitu.
«Keeleõppe abil on hiljem võimalik välistööturul edukalt läbi lüüa, juba praegu otsitakse keeleoskajaid inimesi tulevastele töökohtadele Euroopa Liidus,» lisas Jukk.
Täna dokumentide vastuvõtmist lõpetavas Tartu Ülikoolis oli eilse seisuga suurim konkurss hispaania keele ja kirjanduse erialale, mille 7 riigieelarvelisele kohale kandideeris 193 inimest, seega enam kui 20 soovijat ühele kohale.
Aastaid populaarne inglise keel ja kirjandus oli Tartus kolmandal kohal, sest 26 kohale on esitatud 412 avaldust. Seevastu Tallinna Pedagoogikaülikoolis on inglise filoloogia selgelt esikohal, konkursiga 27 inimest ühele kohale.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.