Nagu paljud küberruumi kodanikud märganud, on praegu küberruumis rohkem liikvel tellimata e-posti saadetisi kui tarvilikke e-kirju. Euroopa Liidu majandusruumis arvatakse ainuüksi nende kustutamisele kuluvat firmades paari miljardi euro eest tööaega, rääkimata muudest kuludest. Niisiis pole ime, et lisaks Euroopa Liidu üldistele spämmi keelatuks muutvatele regulatsioonidele tegelevad probleemiga ka eri riikide seadusandjad. Viimased uudised tulevad Suurbritanniast, kus spämmimine viidi kriminaal-, mitte tsiviilkorras käsitlevate tegude hulka. Kõige drastilisem seisukoht valitseb aga Itaalias: seal võib kohus liigse e-aktiivsuse eest kuni kolm aastat vanglamüüre määrata. Siiski tuleb tõdeda ? ilmselt riiklikult ega isegi ühe kontinendi (näiteks Euroopa) raames küberruumi reguleerida ei õnnestu. Rämpspostiäriga tegelevad struktuurid liigutavad suuri rahasid ning ikka õnnestub neil leida mõni nurgatagune koht (Nigeeria on ses suhtes kuulus), kus tegevust rahulikult jätkata. Hoolimata Euroopa Liidu pakutavast mõningasest turvalisusest on kübertulevik spämmi vastu võitlemises tumedavõitu.
Paljudele arvutikasutajatele on oluline küsimus, kuidas püüda oma kodus kinni tasuta kätte tulev raadiointernet. Praktikas taandub see parema suundantenni ehitamisele ning üks kõige lihtsamini kasutatavaid võimalusi on kasutada selleks satelliiditaldrikut (need ei maksa tänapäeval enam väga palju).
Kui keegi peaks kilomeetrite kauguselt WiFi-d koju ihaldama, siis üsna hea tehniline kirjeldus ettevõtmiseks on aadressil
www.wwc.edu/~frohro/Airport/Primestar .
Paar päeva on vähest aktiivsust üles näidanud järjekordne e-posti ussviirus. Sedakorda küll niivõrd lamedat petujuttu ajav, et oht selle peale haneks minna ilmselt väga suur pole. W32.Vybab@mm üritab taas kord Outlooki turvamata aadressiraamatust e-posti aadresse kätte saada ning käivitub, kui kasutaja jääb uskuma niisugust juttu:
Teema: Microsoft Pack3, ;o)
Kirja sisu: Hi:
This is Microsoft client server centerCheck This!
Windows NT ja uuemate Windowsite kasutajad, kui nad kasutavad IRC-jutukakanaleid, kuid pole viitsinud käivitada Microsofti vastavat koodiparandust (aadressil
www.microsoft.com/.../ ), saavad varsti laiskuse eest karistatud. RPCBot.F-nimeline Trooja viirus kasutabki seda koodiviga ning on viimasel ajal sinisilmsete kasutajatega pahasid asju teinud.
Seotud lood
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!