Möödunud aastal müüs pärnulanna Karoli Hindriksi juhitav firma viiskümmend tuhat helkurit, firma tegevjuht ise hindab tegevust igati kasumlikuks ja soovib lähiaastail laieneda ka teistesse Balti riikidesse. ?Iklast üle piiri sõites ootab autojuhte ees pilkane pimedus, sest helkurid on seal väga vähe levinud. Kaaskodanikud, kes sealsetel teedel tihti sõitma peavad, on mulle lausa kirjutanud, et ma mujale Baltimaadesse ka oma helkureid viiks,? lausus Hindriks. Heatuju Maaletooja toodab peale nn pehmete helkurite ka tavalistest oluliselt kallimaid eksklusiivhelkureid ja mütse, millesse on kootud helkurniit.
Omavalmistatud helkurite müügist neli aastat tagasi vähese nõudluse tõttu loobunud ASi Mälberg tegevdirektori Heino Mälbergi hinnangul pole viimastel aastatel helkurite müük Eesti turul märgatavalt kasvanud, kuid ettevõtted on hakanud logodega varustatud helkureid n-ö nänniks partiidena tellima. ASi Mälberg keskmine aasta müügitulemus jääb kümne tuhande helkuri piirimaile, kaubeldakse Soome ettevõttes Talmu valmistatud prismahelkurite ja helkurpaeladega.
ASi Teede REV-2 märgijaoskonna direktor Andri Tõnstein lausus, et aastas müüb nende firma umbes kümme tuhat helkurit ning turuosa ei ole viimastel aastatel oluliselt suurenenud. ?2000. aastal valmistas firma umbes kolm tuhat helkurit, nii et võrreldes algusega võib edasiminekut täheldada. Kasumlikuks äritegevuseks ma seda siiski ei nimetaks, meile on see kõrvaltegevus,? väitis Tõnstein.
Mälbergi kinnitusel ei lõika ka nemad helkurite tootmisest erilist profiiti, vaid see on minimaalse marginaaliga kõrvaltegevus. Mõeldud rohkem selleks, et liikluskorraldusvahendite müügi valdkonnas võimalikult lai sortiment tagada.
Nn pehme helkuri väljamõtleja ja patendi omanik Hindriks tunnistas, et nõudlus helkurite järele on viimastel aastatel oluliselt kasvanud. ?Müügiedu taga võivad olla meie uudsed disainilahendused, mille tõttu koolinoored ehk otsene sihtgrupp helkureid rohkem ostma on hakanud. Suure töö on ära teinud maanteeameti otse noortele suunatud kampaaniad,? kõneles Hindriks.
Helkurite suurostjad Eestis on ettevõtted ja kohalikud omavalitsused, kes jagavad neid tooteid peamiselt pensionäridele ja lastele.
Viimastel aastatel ei ole tootjate sõnul nn kvaliteedinormidele mittevastavate piraathelkurite avastamisest kodumaisel turul suurt kuulda olnud.
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.