Kui CVs on palju erinevaid töökohti ja jääb mulje, et kandidaat on kõigis eelmistes ametites väga edukas olnud, tuleks tausta kontrollida või püüda selgusele jõuda, mis on olnud konfliktikohad töökohta vahetusel.
Üsna lihtne on endale CVsse tööülesandeid ja vastutust juurde luisata.
Abiks on, kui paluda kandidaadil kirjeldada varasemaid töökohustusi ja uurida, mis nende täitmisel eriti meeldis, mis aga ei meeldinud.
Kui need on ilustamiseks välja toodud, siis jäävad inimesed enamasti hätta kriitiliste aspektide väljatoomisega töös.
Samuti võiks paluda kandidaadil rääkida sellest, kuidas iseloomustaks teda mõni endine kolleeg või ülemus, ja seejärel küsida luba neilt iseloomustuse saamiseks. Kui vale oli mängus, siis satub inimene tavaliselt kimbatusse.
Trafaretsed küsimused kandidaati üldjuhul ei ava, siin oleks pigem kasu loovatest grupitöödest, kus jälgida töölesoovija käitumist, sh enesekehtestamist, kuulamisoskust, veenmisoskust, kehakeelt.
Levinud on arvuti- ja keeleoskuse ilustamine. Siin ei aita muud kui testimine ja kindlasti kohapeal, sest distantstestid võimaldavad siiski kasutada välist abi. Kõrgkoolis õppimise kohta saab kinnituse, kui õppeosakonda helistada.
Iseloomus selguse saamisel on abiks see, kui lisaks intervjuule kasutada isiksuseteste.
Autor: Tiina Saar
Seotud lood
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.