Kolmapäeval, 16. juunil avaldas Äripäev arvamusartikli
"Uus seadus teeb õigusabiteenuse kallimaks". On loomulik, et riigi õigusabi seaduse eelnõu menetlemisega kaasneb avalik diskussioon, mille käigus avaldatakse meedias kavandatavate regulatsioonide kohta erinevaid arvamusi nii nn arvamusliidrite kui ka oma ala hästi tundvate spetsialistide poolt.
Samas on täiesti arusaamatu, et lugupeetud ajaleht aktsepteerib autorina isikut, kes on tõenäoliselt osalenud meedias korduvalt kajastamist leidnud pettuseskeemi (nn Tiesenhauseni maja juhtum - toimetus) elluviimisel ning on ka kohtu alla antud isikute grupi koosseisus. Kindlasti ei vaja enamuses oma ameteid ausalt ja väärikalt pidavad juristid end avalikkuse ees esindama kahtlase mainega ning võimaliku kriminaalse taustaga ametikaaslasi.
Kokkuvõttes on just eeltoodu kõnekas näide, miks õigusteenuse turu kõik valdkonnad (sealhulgas notariaat) ei saa olla igale soovijale täiesti avatud - järelevalve puudumine võimaldab tegutseda oma teadmisi ebaausatel eesmärkidel kasutavatel juristidel.
Seotud lood
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.