Mihkel Pärjamäe kardab, et avaliku sektori koolitustellimused tahetakse koondada ühte kohta kokku. ?Koolitusfirmadele tähendab see seda, et tuleb täiesti kõrvale jätta avalik sektor,? ütles Pärjamäe.
Eelmisel aastal tuli Invictale 15 protsenti koolitustellimustest avalikust sektorist. See tähendab umbes poolteise miljoni krooni suurust käivet.
Koolitusfirma EMI EWT direktori Tiit Tammemägi sõnul pole ta sellisest plaanist kuulnud, ka on riiklike täiendkoolituste tellimuse osa firmas väike.
Tammemägi sõnul on plaani rakendumise korral kaks võimalust. Juhul kui kehtestatakse riigiametnike koolituse monopol, siis võib juhtuda, et tuleb lõpetada mõningatel koolitussuundadel tegutsemine. Kui monopoli ei looda, siis konkurents lihtsalt tiheneb. ?See konkurents oleks ebavõrdne, sest ühele koolitajale suunatakse riiklik raha,? ütles ta.
Sisekaitseakadeemia rektori kohusetäitja Peeter Järvelaiu sõnul on kavas ATAKi ühendamine riigikantselei haldusest Sisekaitseakadeemia Täiendkoolituskeskusega. Et see aset leiaks, on vaja valitsuse otsust. ?Reaalselt võidakse arvestada ATAKit meie eelarves 1. jaanuarist 2006,? ütles ta. Õpetamine ise saaks alata 2006. aasta 1. septembrist.
Täiendkoolituse viimine Sisekaitseakadeemia tiiva alla ei tähenda Järvelaiu sõnul seda, et ministeeriumid ei või tellida koolitusi teistelt pakkujatelt. Nad võivad seda teha vastavalt oma rahakoti paksusele. Sisekaitseakadeemia ise teeb koostööd teiste Eesti kõrgkoolidega. ?Partnerite hulk pole piiratud,? ütles Järvelaid.
ATAKi juhiabi Terje Tilga sõnul, pole teada, millal ühinemine täpselt toimuda võib.
Seotud lood
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.