Tallinnas Pärnu maanteel paikneva Kawe Plaza 7. korrusele kolis 35 töötajaga ettevõte veebruarikuus. Üheks tervikuks tuli liita ruum, mida enne asustasid kaheksa firmat. Ruumilahendus töötati välja ise, muu jäi sisearhitekti hooleks. ?Büroo uuendati lihtsate, kuid efektsete lahendustega,? ütleb sisekujunduse autor, Thulema disainigrupi arhitekt Maarja Gustavson. Sorainen Law Offices soovis arhitekti sõnul soliidset ja usaldusväärset bürood, kuid natuke midagi muud, kui advokaadibürood tavaliselt on. Büroojuht Kristiina Härms tunnistab, et töötajate surve uute ruumide saamiseks oli päris suur. ?Eriti suurt puudust tundsime avaramatest ja esinduslikumatest nõupidamisruumidest.?
Ühe esimese asjana hakkavad koosolekuruumides silma väikeste kividega täidetud metallvõrgust lillepotiümbrised: lihtne, aga nutikas idee. Sarnast, veidi suurema mustriga võrku on kasutatud ka vastuvõturuumi seintel ? sinna on põimitud omapärased lillekaunistused.
Kogu mööbel, välja arvatud toolid, pärineb Thulemalt. Töötajate kabinette sisustab seeriamööbli baasil toodetud mööbel, külaliste vastuvõtuala eridisainiga mööbel. Tegelikult tuli mööbel kaasa eelmisest kontorist maja 5. ja 6. korrusel, uue mööbliga sisustati vaid uued töökohad. Pähklipuud, millest on valmistatud vastuvõturuumide mööbel, ei kasutata Maarja Gustavsoni sõnutsi Eestis kuigi palju. Materjalivalik ei pea Gustavsoni arvates olema sugugi kirju, mängida võiks lihtsate asjadega. ?Tegelikult paneb kõik paika valgustus,? lisab ta. ?Kliendi soov oli, et nõupidamisruumide valgustid oleks skulpturaalsed.? Nii leiabki igast ruumist erineva põneva disainiga valgusti.
Büroosse on paigaldatud ka sisseehitatud audiosüsteem, mida kasutatakse näiteks koosolekute kokkukutsumiseks või kontorimuusika kuulamiseks. Kui kontori esindusruumid on advokaadibüroole omaselt viksid ja viisakad, siis töötajate ruumides kohtab veidi rohkem vabadust. Ükskord käisid Sorainen Law Officesi töötajad Aili Vindi maalilaagris emotsioone jäädvustamas. Need värviküllased ja isikupärased teosed ehivad nüüd töötajate ruumide ümara koridori heledat seina. ?Ilusad joonistused tulid,? tõdeb Kristiina Härms piltide kohta, millega ei osatud alguses midagi peale hakata. Samas koridoris püüab pilku ka rõõmsavärviliste käejälgedega lumivalge post. Oma nime ja käejälje jäädvustavad sinna kõik katseaja läbinud töötajad ? nii on see märk uue inimese meeskonda võtmisest. ?Ainus negatiivne asi on, et kui siit kolima hakkame, siis peame posti kaasa võtma,? naerab Härms. Mõlemad ideed tulid töötajatelt endilt.
Kõige suuremat rõõmu tunnevad firma töötajad Härmsi sõnul aga selle üle, et parima vaate ning terrassiga ruumist tehti raamatukoguga puhkenurk, mitte ülemuse kabinet. ?Mõnikord tehakse kontorisisustus teistele vaatamiseks, aga Soraineni inimesed pidasid kogu aeg silmas, et nad hakkavad seal ise töötama,? sõnab Maarja Gustavson.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”