Eestis on suurt populaarsust kogunud kaks kergploki tüüpi ? kergkruusplokk (nt Fibo) ja poorbetoonplokk (nt Aeroc). Viimast nimetatakse veel mullbetoon- ja gaasbetoonplokiks. Lisaks heale hinna ja kvaliteedi suhtele on plokid kerged ja samas piisavalt tugevad ehitamaks mitmekordset maja. Tugevuselt on kergkruus- ja poorbetoonplokid peaaegu ühesugused, kergkruusplokid veidi tihedam ja pisut tugevam. Samas tuleb kergkruusploki puhul arvestada rohkem soojustust ja viimistlusmaterjali.
?Fibo peale on rahvas millegipärast rohkem aldis,? ütleb TTÜ sertifitseerimisasutuse direktor Toomas Laur, kelle sõnul on maitse asi kumba eelistada. Üks oluline erinevus neil kahel ehitusplokil siiski on: kergkruusplokke võib laduda nii maa alla kui ka maa peale, poorbetoonplokk maa sisse ei sobi. ?Poorbetoon imab üsna palju niiskust sisse ja see niiskus hakkab mööda seina üles tõusma ega ole hoonele hea,? lausub Laur. Mitme tootja vahel valides on mõistlik võrrelda hinda ja olulisi omadusi.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.