Kuigi Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimist pooldavad tuliselt peaminister ja välisminister, põrkub see Keskerakonna ja Rahvaliidu ettevaatlikkusega.
«Me ei pea kiirustama,» tunnistas keskpartei üks ideolooge Ain Seppik, erakonna parlamendifraktsiooni esimees Postimehele. «Lepingu puhul ei räägi me praegu rahvahääletusest, sest ekspertide arvates võib selle kui välislepingu ratifitseerida Riigikogu, kuid minu hinnangul peab sellele eelnema põhjalik üldrahvalik arutelu.»
Ka Rahvaliidu parlamendifraktsiooni esimees Jaanus Männik ei taha PSLi ratifitseerimisega kiirustada.
Seppiku ja Männiku ettevaatlikkus riivab peaminister Andrus Ansipi enesekindlat väidet, et ELi tugevuse huvides peaks Eesti kindlasti jätkama põhiseaduse lepingu ratifitseerimisega.
Lepingu ratifitseerimist toetab ka välisminister Urmas Paet.
Parlamendi suurima opositsioonipartei Res Publica välispoliitika eestkõnelejaid Marko Mihkelson pooldab põhiseaduse lepingu ratifitseerimist riigikogus veel sel kevadel.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”