"Mary Anastasia O'Grady maalis 4. jaanuari artiklis "Kõik võiksid olla nagu Eesti" pildi liberaalsest, demokraatlikust Eestist, mis sai alguse Mart Laari ja teiste Eesti patriootide juhitava valitsuse eestvedamisel vahetult pärast 50aastast nõukogude okupatsiooni. Kahjuks on pilt sellest ajast muutunud, kui järjestikused vasakpoolsed, endiste kommunistide juhitavad valitsused asusid ründama erastamist ja teisi algatatud reforme," kirjutas Burkhardt ajalehes.
Burkhardti sõnul on nad investeerinud infrastruktuuri ja veeremipargi uuendamisse, parandanud teenindustaset, suurendanud veomahte ja kaotanud juhtkonna korruptsiooni.
Burkhardti sõnul on nad aga eelmisel aastal toimunud kohalike omavalitsuste valimiste järel kogenud vaenulikku regulatiivset keskkonda ja poliitilist kisa raudtee taasriigistamiseks. Valitsuse heakskiitmisel kehtestatud raudtee kasutamise tasud tagavad infrastruktuuri ebaefektiivse uuendamise ja aktsionäridele vähese tootluse. "Sellisest poliitikast saavad kasu Venemaa naftatransiidiga seotud huvigrupid, kes on praegust valituskoalitsiooni tugevalt toetanud. Tegelikkuses on meid sunnitud toetama nende tegevust," väidab ta.
"Pole üllatav, et meie aktsionärid soovivad oma investeeringust loobuda, kuni veel midagi päästa on. See annab valitsusele otsitud taasriigistamise võimaluse," ütles Burkhardt.
Autor: ÄP
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.