Töötaja koolitusele saatmisel peab tööandja hüvitama lisaks koolitusega seotud kuludele ka lähetusega seonduvad kulud.
Lähetuskulude hüvitamine on tööandjale kohustuslik juhul, kui koolitusele saatmine toimub tööandja initsiatiivil, selles osalemine on töötajale kohustuslik ja koolitusel osalemise aeg arvatakse tööaja hulka.
Töölähetusena käsitletavale koolitusele saatmine tuleb vormistada korraldusega. Tööandja korralduse alusel koolitusele minek on sisuliselt võrreldav tööülesande täitmisega, millega kaasnevate kulude hüvitamine on tööandjale kohustuslik.
Juhul, kui töötaja jätab eeltoodud tingimustele vastavale koolitusele minemata, on see tööandja korralduse täitmata jätmine ja tööandjal on õigus määrata selle eest distsiplinaarkaristus.
Kui koolitus juhtub toimuma töötaja puhkepäeval, tuleb talle anda kasutamata puhkepäev pärast koolituselt naasmist või maksta hüvitist rahas, lähtudes palgaseaduses sätestatust.
Tööandja ei pea tasuma töötaja koolitusele minekuga kaasnevaid kulutusi juhul, kui koolitusel osalemine on töötajale vabatahtlik ja töötajal on võimalik seda teha tööst vabal ajal ning sisuliselt on tööandja poolt pakutud võimalus koolitusel osalemiseks käsitletav boonusena.
Lisaks eeltoodule ei pea tööandja hüvitama töötaja koolitusega seonduvaid kulutusi juhul, kui koolitusel osalemise initsiatiiv tuleb töötajalt ja ta esitab tööandjale avalduse taseme-, tööalasel või vabahariduslikul koolitusel osalemiseks, lähtudes täiskasvanute koolituse seadusest.
Koolitusega seotud kulude hüvitamine tööandjale võimalikul puhul, kui töötaja soovib pärast koolituse läbimist töösuhet lõpetada, oleks mõistlik kokku leppida enne töötaja koolitusse saatmist koolituslepinguga.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.